Extol Premium WI 680

Extol Premium WI 680 Popis produktu Zdroj: kompresorový Max. kroutící moment (Nm): 680 Hmotnost (kg): 2.1 Pneumatický utahovák je určen k rychlému a...
1 999 Kč

2.1 kg

• , zakoupeno v Značkové Nářadí

• 3 stupně utahovaní
    • dobrá cena a kvalita

Zatím otestován na kolech na autě a naprosto bez problémů i s malým kompresorem 1,8kW a 24l zásobníkem vzduchu.

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Ještě jsem ho nevyzkoušel.

Zatím funguje

ONLINESHOP.cz (prodejce)

děkujeme za Vaši recenzi produktu, přejeme pěkný den a budeme se těšit na Vaše další nákupy.

Maximální kroutící moment

Extol Premium WI 680

• Zdroj: kompresorový
  • Max. kroutící moment (Nm): 680
  • Hmotnost (kg): 2.1

Pneumatický utahovák je určen k rychlému a spolehlivému utahování a povolování šroubů či matic např. u automobilů, přičemž působí velikou krouticí silou, která je umožněna příklepovým systémem „TWIN HAMMER“. V případě systému „TWIN HAMMER“ se jedná o soustavu dvou kladiv, která za příklepu vyvíjejí krouticí sílu současně na opačných stranách vřetena, čímž je dosaženo velikého rovnoměrně působícího krouticího momentu a zároveň ochrany šroubového spoje před poškozením. Tento systém se používá pro utahováky s vyšším krouticím momentem a je určen zejména pro profesionální použití.

Technické parametry:

• unašeč: 1/2''
  • max. utahovací moment: 680 Nm
  • otáčky bez zatížení: 7500/min
  • spotřeba vzduchu: 113l/min
  • max. pracovní tlak: 6,3bar(0,63MPa)
  • průměr vsuvky: 1/4''

• Šířka (cm): 21.50
  • Hloubka (cm): 12.00
  • EAN: 8595126967082
  • Záruční doba: 24 měsíců

Výkonný příklepový pneumatický utahovák EXTOL PREMIUM WI 680 s maximálním utahovacím momentem 680 Nm a max. pracovním tlakem 6,3 bar.

• - dokáže povolit běžně utažená kola osobního automobilu
    • - 3 stupně utažení (nejnižší 100 Nm)
    • - perfektně sedí v ruce
    • - srozumitelný návod
    • - rozumná cena
    • - nutno dokoupit přimazávač, olej

Sháněl jsem rázový utahovák, primárně na výměnu kol automobilu a občas na povolení různých řemenic, kladek a různých jiných nesmyslů, které se dělají běžnou Gola sadou buď špatně nebo to nejde vůbec a musel jsem si utahovák půjčovat. Takže jsem hledal takový, který by dokázal šrouby kol povolit a při utahování je nepřetáhl - dostatečný povolovací moment, ale i slabší utahovací. Vzhledem k příložitostnému použití, cca 1x měsíčně a dostupnosti kompresoru jsem zavrhl všechny akumulátorové přístroje.

Tento mi padl do oka, cena přijatelná a při porovnání s dražšími a levnějšími produkty téže značky mě zaujal jak vysoký povolovací moment, tak i regulace utahovacího momentu - ta pro mě byla zvláště důležitá, potřeboval jsem něco okolo 100 Nm, na kola osobního automobilu - zajímavé, že ostatním výrobkům Extol začínal nejnižší stupeň utažení na 200 Nm, což je pro moje použití moc, běžný utahovací moment u kol je cca 100 - 120 Nm.

Vyzkoušel jsem jej v praxi - v kombinaci s kompresorem Scheppach HC25 (1,5 kW; 150 l / min - plnící výkon; 24 litrů vzdušník). Povolení šroubů kol automobilu mu celkem šlo, občas se trošku trápil ale vždy to zvládl, paráda. Utažení bylo absolutně bezproblémové, na nejnižší utahovací moment a potom jsem jen dotáhl trošku momentovým klíčem na předepsanou hodnotu - super. Na domácí použití plně dostačuje, jako profesionál bych možná zvolil výkonější, ale i tak byl více limitující slabší výkon kompresoru 150 l plnící a 220 l sací výkon při papírových 1,5 kw bylo tak akorát na hranici.

Neznalého zákazníka může překvapit to, že se pneumatické nářadí přimazává pneumatickým olejem, který nepění. Zařízení na přimazávání není v základním rozsahu dodávky - nutno přikoupit.

S výrobkem jsem spokojený, splňuje vše co slibuje, pěkně se s ním pracuje a pro domácí použití si nedovedu představit lepší. Kolik vydrží nevím, je nový, ale nepředpokládám, že by se mu mělo něco zásadního stát.

• , zakoupeno v Značkové Nářadí

• 3 stupně utahovaní
    • dobrá cena a kvalita

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Ještě jsem ho nevyzkoušel.

Zatím funguje

• uvolní silně utáhnuté matice 680Nm
    • v balení pouze rychlospojka G-1/4" (většinou se používá G-1/2")

• , zakoupeno v APOLLOs.cz

• rychle k dostání
  • , zakoupeno v domacitechnika.cz

• dobrý pomocník
  • , zakoupeno v Stavte s náma

• za tu cenu asi jediný utahovák s 680 Nm utahovacím momentem
    • vypadá celkem kvalitně
    • na utahování lze nastavit 3 stupně, na odtahování pouze jeden

Ke zboží je potřeba koupit ještě přimazávač oleje 8865102 (+ olej do pneumatického nářadí) a radši i filtr 8865101. Je to sice pár stovek, ale musel jsem je doobjednávat až po přečtení návodu k utahováku k použití.

• , zakoupeno v KASA.cz

Překvapivě dobrý výkon.